Hoppa till sidans innehåll

Anmälan tester & tävling m m samt säsongsplan


Klicka på respektive test, tävling m m för anmälan

Säsong 2019/2020

Vecka

Aktivitet

Sista anmälningsdag

v. 29 

Karlskronalägret samt Miniläger

 2019-04-01

v. 30

Karlskronalägret samt Miniläger

 2019-04-01
 

A-tävlingar hösten 2019 - klarat testerna mellan 2019-06-11 -- 2019-08-05

 2019-08-01

v. 33

Sammandrag, Skånespetsen, Mörrum - Elitserieåkare, Min A, ev Min B tilldelas efter poäng (Michaela)

 2019-08-01

v. 35, 27/8

Årsmöte

 Se nyhet

v. 36 Elitserietävling, Luleå  - Ung 15 A, Jun A, Sen A samt Ung 13 A Pojkar (Michaela)  2019-08-15
v. 36 A-Sammandrag, Tyringe - tilldelas efter poäng (Gabi)
- Flyttas fram enligt information 2019-08-19 från Skånes Konståkningsförbund, återkommer med nytt datum

 
v. 38, 18/9 Skåne- & Juniorserien, Hässleholm - testkrav står i intresseanmälans formulär

 2019-09-05

v. 38 Pojksammandrag, Katrineholm - krav lägst test 1/1 (Gabi)

 2019-08-29

v. 39, 28/9 Test, Kalmar

 2019-09-20

v. 39 A-tävling, Halmstad - Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A (Sara)

 2019-09-05

v. 40
B-Sammandrag, Osby - tilldelas (Michaela)

 

v. 41 Elitserietävling, Solna - Ung 15 A samt Ung 13 A Pojkar (Pamela)
 2019-09-19
v. 42 Elitserietävling, Lerum - Jun A, Sen A (Michaela)
 2019-09-26
v. 42 A-Sammandrag, Tyringe - tilldelas (Gabi)
 2019-10-03
v. 43 A-tävling, Landskrona - Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A - samtliga reserver
 2019-10-03
v. 44 Klubbtävling, Ängelholm - B-åkare (Gabi)  2019-10-10
v. 45 Elitserietävling, Karlskrona - Ung 15 A, Jun A, Sen A samt Ung 13 A Pojkar (Sara)
 2019-10-17
v. 45 Stjärntävling, Kalmar - C-åkare (Elvina)
 2019-10-17
v. 46, 12/11 Skåne- & Juniorserien, Mörrum
 2019-11-03
v. 46, 14/11 Test, Lund

 2019-11-10 kl 18.00

v. 47 Klubbtävling, Slottsstaden, Malmö - B-åkare (Michaela)  2019-10-31
v. 48 A-tävling, Tyringe - Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A (Gabi)
 2019-11-07
v. 48 Stjärntävling, Mörrum - C-åkare (Julia S)
 2019-11-07
v. 48, 30/11 Tävlingstest, Karlskrona Se nyhet
v. 49,4/12 Skåne- & Juniorserien, Karlskrona (Michaela)  
v. 49 A-tävling, Trelleborg - Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A - samtliga reserver (Michaela)
 2019-11-14
v. 49 Klubbtävling, Växjö - B-åkare (Sara)  2019-11-14
v. 50 SM-veckan, Ulricehamn (Michaela)
 2019-11-14
v. 50, 14/12 Juluppvisning  Se nyhet
v. 52, 29/12

Test, Kalmar

 2019-12-18
 se nyhet

 

A-tävlingar våren 2020  

 2019-11-07

 

 

 

v. 2

A-tävling, DM Skåne, Osby - alla A-åkare

 2019-12-19

v. 3

Klubbtävling, Malmö - B-åkare (Michaela)

 2019-12-19

v. 4

Stjärntävling, Tyringe - C-åkare (Ellen -lör, Elio - sön)

 2019-12-19

v. 4, 23/1

Skåne- & Juniorserien, Höör (Ellen)

 

v. 5

Elitserietävling, Helsingborg (Michaela)

 2020-01-09

v. 6

A-tävling, Linköpring - Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A - samtliga reserver (Gabi)

 2020-01-16

v. 6

Klubbtävling, Halmstad - B-åkare (Michaela)

 2020-01-16

v. 7, 10/2

Test, Malmö - nivå 3, 4 som inte kunde testa i Kalmar (Michaela)

 2020-02-01

v. 7

Klubbtävling, Kalmar - B-åkare  

 2020-01-27 kl 18.00

v. 7

KASK Mästerskap

 Se nyhet

v. 8 17-18/2

Sportlovsläger, Karlskrona

 Se nyhet

v. 8

A-tävling, Mörrum - Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A (Sara)

 2020-01-30

v. 9, 29/2

Slingauppvisning, Karlskrona

 Se nyhet

v. 9

Elitserietävling, Skövde (Pamela) 

 2020-02-06

v. 9

Semifinal i Skåne- & Juniorserien, Trelleborg - ej aktuell eftersom lagen kvalificerat sig direkt till finalen

 

v. 9

Stjärntävling, Trelleborg - C-åkare

 2020-02-06

v. 10

Skate Malmö - Alla A-åkare, Ung 13, Min B (Pamela)

 2020-01-09

v. 11

Klubbtävling, Karlskrona - B-åkare, A-åkare i mån av plats (Gabi)

 2020-02-20

v. 11

SKF-Trofén, Växjö - åkarna utses av Skånes Konståkningsförbund

 

v. 12

Final i Skåne- & Juniorserien, Helsingborg

 

v. 13

A-tävling, Tibro - Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A - samtliga reserver
- Elitserieåkare som inte kommit med i Elitseriefinalen, åker denna tävling istället (Michaela)

 2020-03-05

v. 13

Skate Copenhagen 

 2020-01-23

v. 14

Elitseriefinal, Lerum (Michaela)

 2020-03-12

v. 16

A-Sammandrag, Helsingborg - tilldelas efter poäng  

 

v. 16, 18/4

Prel Våruppvisning

 

v. 17

B-Sammandrag, Halmstad - tilldelas

 

v. 19

Sammandrag, Skånespetsen, Malmö - Elitserieåkare, Min A, ev Min B tilldelas efter poäng

 
     
  Elitserien säsongen 2020/2021 
 
  A-tävlingar hösten 2020   2020-06-04
     
 v. 29  Karlskronalägret  
 v. 30  Karlskronalägret  
     
   

 

Uppdaterad: 13 SEP 2018 13:44 Skribent: Cecilia Pettersson

 

 

 

 

arv_logo_rgb

 

 

Postadress:
Karlskrona ASK - Konståkning
Arenavägen 19
37155 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

Ishuset medlem