Hoppa till sidans innehåll

Kalender


Välj annan månad

SEPTEMBER 2018

|

Vecka Dag Aktiviteter
35lö 1
  • Heldag
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Plats: Västra Stensjö
sö 2
  • Heldag
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Plats: Västra Stensjö
36må 3
  • 07:00
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: För kännedom: Måndagens morgonträning kommer vissa veckor vara egenträning pga tränarbrist. 
    Plats: B-hallen
ti 4
  • 16:45–18:15
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: Träningstävling för K5, K4, U4 16.45-17.30 Friprogram Egenträning 17.30-18.15 K5, K4, K3, U4
    Plats: B-hall
  • 18:15–18:50
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: V. 35-38 erbjuds K2, K1, U2, U1, Axel, Lutz och Flip extra egenträning på tisdagar kl 18.15-18.50. 
    Plats: B-hallen
on 5
  • 15:00–16:15
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: Individuell träning  15.00-15.35 SB: Danielle 15.35-16.15 SB: Thyra  
    Plats: B-hall
to 6
fr 7
lö 8
  • 08:20–09:20
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: Lördag kl 8.20-9.20 Guld, Silver, Brons, Diamant, Smaragd, Safir, Rubin Vi har lyckats erbjuda hela konståkningsskolan ett extra träningspass på...
    Plats: B-hallen
  • 09:00–20:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Elitserieåkare Ung 15 A och Sen A är tilldelade denna tävling Tränare Michaela
    Plats: Coop Arena, Luleå
sö 9
  • 09:00–20:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Elitserieåkare Ung 15 A och Sen A är tilldelade denna tävling Tränare Michaela
    Plats: Coop Arena, Luleå
37må 10
ti 11
on 12
  • 15:00–16:15
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: 15.00-15.35 SB: Thyra S 15.35-16.15 SB: Danielle 15.00-15.35 BM: Tyra L 15.35-16.15 BM: Hanna L
    Plats: B-hall
to 13
fr 14
  • 17:00–21:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Pojkar med lägst test basic 1 och fri 1 Tränare Pamela
    Plats: Katrineholms ishall
lö 15
  • 09:00–17:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Pojkar med lägst test basic 1 och fri 1 Tränare Pamela
    Plats: Katrineholms ishall
  • 09:00–20:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Sen A är tilldelade denna tävling Tränare Helénè
    Plats: Halmstad Arena Is, Växjövägen 11, 302 44 HALMSTAD
sö 16
  • 09:00–15:30
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Pojkar med lägst test basic 1 och fri 1 Tränare Pamela
    Plats: Katrineholms ishall
  • 09:00–20:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Sen A är tilldelade denna tävling Tränare Helénè
    Plats: Halmstad Arena Is, Växjövägen 11, 302 44 HALMSTAD
38må 17
ti 18
  • 17:30–18:15
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: Extra träning för åkare med basic 3 och uppåt Tränare Beatrice
    Plats: B-hall
  • 18:00–21:00
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Plats: NKT Arena
on 19
  • 15:00–16:15
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: 15.00-15.35 SB: Elio L 15.35-16.15 SB: Julia S 15.00-15.35 BM: Axelie 15.35-16.15 BM: Hedda S-L
    Plats: B-hall
to 20
fr 21
lö 22
  • Heldag
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning:   http://www.svenskkonstakning.se/Omoss/Convention2018/
    Plats: Stockholm
sö 23
  • Heldag
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning:   http://www.svenskkonstakning.se/Omoss/Convention2018/
    Plats: Stockholm
39må 24
ti 25
  • 17:30–18:15
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: Synkro för åkare i K-grupperna samt U-grupperna som har Basic 3 och uppåt.  Tränare Emma Johansson
    Plats: B-hall
on 26
  • 15:00–16:15
    Kalender: Kalender - Ändrade träningar m m
    Beskrivning: 15.00-15.35 SB: Lina Sv 15.35-16.15 SB: Jackie 15.00-15.35 BM: Thyra  15.35-16.15 BM: Danielle
    Plats: B-hall
to 27
fr 28
lö 29
  • 09:00–20:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A är tilldelade denna tävling Tränare Sara
    Plats: Växjö ishall, Bollgatan, Arenastaden, 352 46 VÄXJÖ
sö 30
  • 09:00–20:00
    Kalender: Tester, Tävlingar & Säsongsplan
    Beskrivning: Ung 13 A, Ung 15 A, Jun A är tilldelade denna tävling Tränare Sara
    Plats: Växjö ishall, Bollgatan, Arenastaden, 352 46 VÄXJÖ

Postadress:
Karlskrona ASK - Konståkning
Arenavägen 19
37155 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

KASK medlem hos ISHUSET

15% rabatt på EDEA skridskor

 

Ishuset medlem